Hrajme zodpovědně

Systém včasné detekce problémového hraní

V České republice mají sázkové kanceláře, například z důvodu povinné registrace a jiných zákonných povinností, k dispozicí řadu dat a informací. To, podobně jako v dalších západních zemích, otevřelo prostor

Dobrých skutků není nikdy dost. Fortuna je generálním partnerem spolku ALSA

Sázková kancelář Fortuna se dobročinným aktivitám věnuje dlouhodobě už od svých počátků. V minulosti podporovala Běh pro Paraple, Konto Bariéry či Sportovní klub vozíčkářů. Významným projektem posledních let je podpora spolku ALSA, který pomáhá pacientům s nevyléčitelnou nemocí ALS neboli amyotrofickou laterální sklerózou.

Osvěta ve společnosti je klíčová

Hlavním cílem vzájemné spolupráce bylo a nadále zůstává jednak profesionalizovat organizaci jako takovou, zároveň rozšiřovat povědomí o nemoci i činnosti samotného spolku. Díky této systematické podpoře se ALSA rozvíjí a roste. Může pracovat na projektech, které mají potenciál generovat další prostředky nejenom od drobných dárců, ale i dalších firemních partnerů.

Vedle tradičního charitativního kalendáře, na kterém každoročně spolupracuje řada celebrit a osobností, se daří organizovat benefiční koncerty, golfové turnaje, tematická setkání a v neposlední řadě sportovní akci Prague City Swim, která na Střelecký ostrov v Praze láká stovky závodníků i fanoušků, kteří jsou ochotni přispět na dobrou věc. A mezi nimi samozřejmě nechybí ani zaměstnanci Fortuny.

Prague City Swim

Dokument Naděje až do konce

Fortuna z pozice hlavního partnera podpořila i vznik časosběrného dokumentu Naděje až do konce, který měl svou světovou premiéru 5. července 2022 na MFF v Karlových Varech. Unikátní snímek mapuje životy čtyř pacientů trpících amyotrofickou laterální sklerózou, otevřeně ukazuje, co s nemocí zažívají nejen oni, ale i jejich okolí. To také přispívá k povědomí o této nemoci, o které návštěvníci festivalu často slyšeli poprvé.

Co je ALS

Amyotrofická laterální skleróza je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk, které ovládají pohyblivost svalů. Nemocní přicházejí postupně o schopnost pohybu, nakonec jim zůstávají pouze pohyby očí. To vše se děje při zachování psychických a mentálních schopností. Nemoc může postihnout kohokoliv, doba přežití se udává mezi 3 až 5 lety po stanovení diagnózy.

O ALSA z.s.

Spolek ALSA je organizace sdružující pacienty a profesionály se zájmem o ALS. Jedná se o unikátní projekt, který realizuje jako jediná organizace v Česku. Posláním ALSA je pomáhat pacientům poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, vytvořením specializované půjčovny pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných aj. Více na www.zsalsa.cz