Hrajme zodpovědně

Aktuality

Systém včasné detekce problémového hraní

V České republice mají sázkové kanceláře, například z důvodu povinné registrace a jiných zákonných povinností, k dispozicí řadu dat a informací. To, podobně jako v dalších západních zemích, otevřelo prostor pro vývoj a aplikaci sofistikovaných nástrojů, které mohou naprosto cíleně a ve správný čas identifikovat potenciální problematické chování sázkařů a správně na něj reagovat.

Daňové prostředí v Česku není pro sázkové firmy žádný šlágr

Proti tomu, že by sázkové a herní společnosti v Česku měly podléhat přiměřenému sektorovému zdanění, lze těžko něco namítat. Pravdou je, že tuzemská legislativa je jednou z nejpřísnějších, a to jak v otázkách samotného provozování, tak i ve smyslu daňového zatížení. Výkřiky typu „je potřeba zdanit hazard“, nebo „musíme více regulovat hazard“ jsou důsledkem buď naprosté neznalosti, nebo vědomé a účelové popíráním reality.

Reklama na sázení má být reklama na sázení

Sázkový a herní trh je trh jako každý jiný. V Česku působí tradiční silné i nové ambiciózní společnosti, kdy každý chce získat své místo na slunci nebo posílit svoji pozici. Klasická reklama je tak vedle sponzoringových aktivit běžnou součástí komunikace sázkových firem. Fortuna v tom směru není výjimkou. V rámci zadávání i exekuce reklamních kampaní každopádně vedle zákonných pravidel ctí i zásady etické. Správný přístup k marketingu je konečně i nedílnou součástí kodexu zodpovědného provozovatele, který představil Institut pro regulaci hazardních her (IPRH) a Fortuna se zavázala jej dodržovat.

Silný partner českého sportu

Fortuna je odjakživa spojena se sportem, konečně naprostá většina kursových sázek, kterým se společnost věnuje, směřuje právě na výsledky sportovních událostí. Většinu zákazníků tedy tvoří fanoušci a je tedy logické, že se firma v rámci sportů, lig a soutěží snaží prezentovat. Prostřednictvím sponzoringových smluv a dalších partnerství díky tomu proudí od Fortuny zpátky do sportu každoročně stovky milionů korun. Sázkové kanceláře se v uplynulých letech v Česku staly klíčovým a těžko nahraditelným zdrojem financování celého odvětví.

Otevřený partner v oborových sdruženích

Fortuna je tradiční značka a firma s více než třicetiletou historií, která chce v Česku působit minimálně dalších třicet let. Zároveň má zájem na tom, aby se její business rozvíjel udržitelně. Nikdo nežije ve vzduchoprázdnu, aby bylo možné celé prostředí kultivovat, efektivně regulovat a přitom posouvat dopředu, je potřeba spolupracovat s celou řadou subjektů. Proto je Fortuna aktivní členem dvou významných profesních organizací, a to Asociace provozovatelů kursových sázek (APKURS) a Institutu pro regulaci hazardních her (IPRH).

O čem je rizikové hraní

Sázení a hraní je zábavou, která má svá specifika. Ve výjimečných případech totiž může u některých lidí zaujetí pro hru přerůst v situaci, kterou odborníci nazývají jako problémové hraní. Cílem Fortuny je udržovat se svými zákazníky férový a dlouhodobý vztah, což je důvodem, proč v posledních letech investuje nejenom do produktů a zákaznického servisu, ale také do informačních a osvětových kampaní a moderních nástrojů, které dokážou zranitelnou skupinu hráčů účinně chránit.

Lidé pro firmu, firma pro lidi

Není tajemstvím, že Fortuna je tradiční česká značka, která nedávno oslavila kulaté výročí 30 let od svého založení. O čem se ale až tolik nemluví je, že se uvnitř firmy začínají objevovat zaměstnanci, kteří podobné jubileum, tedy 30 let ve Fortuně, mohou slavit také. Posláním Fortuny je přinášet zábavu, a to jak svým klientům, tak i zaměstnancům. Součástí každého fungujícího svazku je ale spolupráce, rozvoj a vzdělávání. Ve Fortuně není výjimkou, že se lidé i třeba z pobočky postupně vypracují až do nejužšího vedení.

Pomoc na dosah ruky

Je naprosto běžné si myslet, že to, o čem čteme v novinách nebo na internetu, se nás netýká. A platí to v podstatě všeobecně. Přesto si nikdo nemůže být úplně jistý, že právě on nespadá do zmiňovaných 3 % lidí, pro které může být sázení a hraní za určitých okolností rizikové. Proto pokud někoho začnou znepokojovat jeho návyky, kdy například hraní věnuje příliš mnoho času, utrácí za něj příliš mnoho peněz atp., měl by se se svojí obavou co nedříve svěřit a vyhledat odbornou pomoc.

Práce na pobočce – zodpovědnost, nezávislost, příležitost

Od Chebu až po Karvinou, díky husté síti vlastních poboček nabízí Fortuna pracovní příležitosti napříč celou republikou. Ruku v ruce se svými domovskými pobočkami představují zaměstnanci retailu reálnou tvář Fortuny a leckdy jsou prvním kontaktním místem pro klienty. Zodpovědný vztah se zaměstnanci na pobočkách je tak základním předpokladem k získání spokojených zákazníků. Retailový tým je v rámci Fortuny nejpočetnějším, což ale nikterak nebrání tomu, aby o každého jednotlivce bylo náležitě postaráno.

Zodpovědné partnerství, páteř obchodní sítě

Vedle onlinu a vlastních poboček je dnes zásadním prodejním kanálem Fortuny také široká síť partnerských provozoven. Na pět set jich je rozeseto do všech koutů republiky a díky programu FORTUNA:PARTNER se mohou jejich provozovatelé těšit z konkurenční výhody plynoucí z rozšíření vlastních služeb o sázkové produkty. Od podpisu smlouvy, přes dodání technologií až po spuštění do ostrého provozu přitom neuběhne ve většině případů jediný měsíc.

Technologická firma, ale v pohybu!

Že se sázkové kanceláře v době moderních technologii a IT systémů neobejdou bez armády programátorů, vývojářů, projekťáků a online markeťáků by snadno mohlo vzbudit dojem, že do Fortuny si zaměstnanci přijdou sednout na zadek, dají si kafe, meeting, ťukají do počítače a hotovo. Pravdou ale je, že nic není vzdálenější realitě. Fortuna je firma, která má sportovní DNA, což vychází z podstaty jejího businessu. Soutěživost, pohyb a aktivita je tradiční a nedílnou součástí celé firemní kultury.

Nejen práce, základem je životní pohoda

Od května 2020 Fortuna sídlí v moderním kancelářském komplexu Churchill v Praze na Vinohradech. Ten vedle ideální polohy a dostupnosti nabízí i veškeré vymoženosti a komfort, který nesouvisí jen s prací jako takovou. Každá firma, která od svých zaměstnanců očekává spolehlivost a zodpovědnost při plnění úkolů, k tomu musí vytvářet podmínky a zároveň oplácet stejnou mincí.

Pobočky 2.0. – ekologická sociální síť

V kamenných pobočkách to tenkrát začalo a dlouho byly jediným místem, kde si mohli Češi vsadit. A nebylo to jen o zaškrtnutí 1–0–2 na tiketu, na svou oblíbenou pobočku chodili i proto, aby se potkali s ostatními, vzájemně si poradili nebo se inspirovali. I v dnešním online světě, kdy se většina lidí přesunula k počítačům a mobilům, hrají pobočky důležitou roli. A to nejen servisní a sociální. Díky modernizaci a využití dostupných technologií se ukazuje, že v porovnání s obdobnými provozy mohou být i ekologicky šetrné.

Zodpovědné hraní? Jde to, ale musíte znát svoje desatero

Každý hráč a sázkař, který chce mít svoji zábavu pevně v rukách, by měl znát základní desatero zodpovědného hraní. Připomenout si během pár minut deset základních pouček je pravidlem pro všechny, kteří se chtějí sázením bavit a nic neriskovat. Připravili jsme pro vás i pár otázek, na které by si měl každý před sázením upřímně zodpovědět.

Mládeži nepřístupno

Sázení a hraní je specifickým druhem zábavy, která má svá pravidla. V souladu se všemi platnými předpisy je zcela zásadní, aby přístup k ní měli výhradně lidé plnoletí, schopní se samostatně rozhodovat, kteří si uvědomují, že i stírací losy jsou svého druhu hazardní hra, k níž je třeba přistupovat zodpovědně.

Na zodpovědné hraní myslí i český zákon

V České republice platí od ledna 2017 nová, na evropské poměry velmi moderní a přísná legislativa. Ta kromě nastavení základních pravidel pro provozovatele myslí i na bezpečí samotných hráčů. Ti díky ní dostali k dispozici řadu efektivních nástrojů, jak mít o své aktivitě přehled, a jak jí držet pod kontrolou. Jako velice užitečná se ukázala zejména možnost nastavit si uživatelské limity, které kromě času stráveného hrou mohou hlídat i maximální částku, kterou hráči za svoji zábavu mohou utratit.

Vítejte v budově Churchill, kde je Fortuna doma

Od května 2020 je kancelářský komplex Churchill II místem, kde se v rámci Fortuny odehrává vše důležité. Moderní budova třídy AAA je už od základního kamene postavena s ohledem na celkovou udržitelnost a enviromentální šetrnost. Díky tomu se může pyšnit zelenou certifikací nízkoenergetických budov na nejvyšší úrovni LEED GOLD, která potvrzuje dosažení vysokých požadavků v oblastech zdravého životního prostředí. Získání tohoto mezinárodně uznávaného certifikátu potvrzuje to, že projekt Churchill myslí nejen na životní prostředí, ale také na pracovní podmínky, které pozitivně ovlivňují výkonnost zaměstnanců.

Dobrých skutků není nikdy dost. Fortuna je generálním partnerem spolku ALSA

Sázková kancelář Fortuna se dobročinným aktivitám věnuje dlouhodobě už od svých počátků. V minulosti podporovala Běh pro Paraple, Konto Bariéry či Sportovní klub vozíčkářů. Významným projektem posledních let je podpora spolku ALSA, který pomáhá pacientům s nevyléčitelnou nemocí ALS neboli amyotrofickou laterální sklerózou.

Kdo by nemiloval fotbal! Fortuna není výjimkou

Fotbal je v globálním měřítku nejoblíbenějším a nejsledovanějším sportem, v kontextu nárůstu popularity fotbalu se mluví o fenoménu, který si zaslouží respekt, úctu, péči a zodpovědný přístup všech, kteří se v něm jakkoliv realizují.

Fortuna znamená štěstí

Fortunu zná skoro každý a okamžitě si vybaví jednu z největších českých sázkových kanceláří. Jaká je ale historie této tradiční značky?

Finance pod kontrolou

Dnes často skloňovaný termín finanční gramotnost může znít komplikovaně, v praxi se přitom jedná o pochopení několika jednoduchých principů, které by měl každý zodpovědný člověk v životě dodržovat.